آغاز مبارزه با آفت ملخ مراکشی در ۳۰۰۰ هکتار از باغات رودبار

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به شناسایی هفت هزار هکتار از کانون‌های حمله ملخ‌ها به باغات و مراتع شهرستان رودبار، گفت: با تلاش‌های مسؤولان و گروه‌های مردمی، کار مبارزه با این ملخ‌ها در سه هزار هکتار از اراضی کشاورزی آغاز شد.

آغاز مبارزه با آفت ملخ مراکشی در ۳۰۰۰ هکتار از باغات رودبار

به گزارش المپیاد فیزیک ایران از رودبار،  اسدالله عباسی پس از بازدید از باغات زیتون رودبار و لوشان و روند مبارزه با آفت ملخ مراکشی و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حمله ملخ‌های مراکشی از سال ۱۴۰۰ به باغات و مزارع گیلان شیوع پیدا کرد و سپس شناسایی کانون‌های این آفت در دستور کار مدیران استانی و شهرستانی قرار گرفت. وی با بیان اینکه روند مبارزه با آفت ملخ مراکشی از سال گذشته در دستور کار مدیران قرار گرفته است، گفت: در سال گذشته به صورت اضطراری روند مبارزه با حمله ملخ‌ها به باغات رودبار و لوشان آغاز شد زیرا هجوم ملخ‌ها به جاده‌ها منجر به مشکل و حتی بعضا بروز تصادف در منطقه شده بود. استاندار گیلان با اشاره به شناسایی هفت هزار هکتار از کانون‌های حمله ملخ‌ها به باغات و مراتع شهرستان رودبار بیان کرد: با تلاش‌های انجام شده توسط سازمان جهاد کشاورزی، بسیج، سپاه، نیروهای مردمی و منابع طبیعی، کار مبارزه با این ملخ‌ها در سه هزار هکتار از اراضی کشاورزی آغاز شده است.

بازدید استاندار گیلان از روند مبارزه با آفت ملخ مراکشی   عباسی با تأکید بر لزوم توجه به مبارزه بیولوژیک و علمی با ملخ‌های مراکشی در گیلان تصریح کرد: مبارزه شیمیایی با این ملخ‌ها فقط به طور موقت این مشکل را برطرف می‌کند از این رو همه نخبگان، نیروهای دانشگاهی، اساتید دانشگاه،  دانشجویان و شرکت‌های دانش بنیان باید بخشی از اعتبارات پژوهشی خود را به این بخش اختصاص دهند. پایان پیام/۳۳۸۹

Add a Comment