ایجاد ۲۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد گلستان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گلستان گفت: در دو سال اخیر،۹۲۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان گلستانی پرداخت و ۲۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است.

ایجاد ۲۰ هزار فرصت شغلی  برای مددجویان کمیته امداد گلستان

به گزارش خبرنگار المپیاد فیزیک ایران از گرگان عیسی بابایی ظهر امروز در قرارگاه خبری شهید همدانی در جمع خبرنگاران اظهارکرد: ۸۲ هزار خانواده گلستانی تحت پوشش کمیته امداد هستند که ماهیانه ۷۰ میلیارد تومان مستمری به آن‌ها پرداخت می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گلستان فزود: ۸۸ هزار نفر از مددجویان امداد در سن اشتغال هستند که کمیته امداد باید برای آن بستر اشتغال ایجاد کند.

وی بیان کرد: کمیته امداد نگاه ویژه به خانه‌دار کردن مددجویان داشته و تا پایان سال ۱۴۰۲ هیچ مددجویی دو نفر به بالایی در روستاهای استان، فاقد مسکن نخواهند بود.

بابایی گفت: در دولت سیزدهم عملیات ساخت سه هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی در استان شروع شده که سال گذشته هزار و ۵۳۵ واحد به بهره‌برداری رسید و هم اکنون هم هزار و ۶۵۵ واحد در حال اجرا است که تا پایان شهریور ۶۵۰ واحد افتتاح خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گلستان بیان کرد: دو هزار و ۸۰۰ چشمه سرویس بهداشتی و حمام با اعتبار ۳۳۷ میلیارد ریال احداث شده که برای هر باب هشت میلیون تومان بلاعوض در نظر گرفته شده و چهار میلیون تومان هم تسهیلات کم بهره به آن اختصاص یافته است.

بابایی اضافه کرد: در دو سال اخیر ۹۲۰ میلیارد تومان تسهیلات برای مجموعه کمیته امداد و دهک‌های یک تا پنج در نظر گرفته شده که بیش از ۲۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: در سال ۹۸ و ۹۹ این میزان تسهیلات ۲۹۷ میلیارد تومان بود که هشت هزار و ۳۵۰ فرصت شغلی ایجاد کرد.

Add a Comment