بررسی آسیب‌های اجتماعی در دومین جشنواره عدلیه و رسانه یزد

دبیر دومین جشنواره عدلیه و رسانه و مسئول بخش رسانه این جشنواره گفت: بررسی آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه از اهداف این جشنواره است که در قالب ۴۰ موضوع در آیین نامه جشنواره مطرح شده است.

بررسی آسیب‌های اجتماعی در دومین جشنواره عدلیه و رسانه یزد

حسین عباس زاده، دبیر دومین جشنواره عدلیه و رسانه یزد در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس از این استان،‌ با اشاره به برگزاری دومین جشنواره عدلیه و رسانه استان یزد، هدف این جشنواره را بررسی آسیب‌های اجتماعی دانست و اظهار کرد: هدف این جشنواره رسانه‌ای کردن پرونده‌های قضایی نیست بلکه بررسی آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه است که در قالب ۴۰ موضوع در آیین‌نامه جشنواره مطرح شده است.  

وی افزود: رسالت اصحاب رسانه در این جشنواره تولید محتوای آموزشی سودمند برای شهروندان و گام برداشتن در مسیر آموزش حقوق شهروندی است.

دبیر دومین جشنواره عدلیه و رسانه با تاکید بر این‌که نگاه جشنواره عدلیه و رسانه بر ارائه گزارش عملکرد نیست، گفت: تعامل سازنده اصحاب رسانه با مجموعه ادارت وابسته به دستگاه قضا از مواردی است که بسیار مورد اهمیت این جشنواره است.

عباس‌زاده تصریح کرد: برخی از مباحث و پرونده های دادستانی به گونه ای است که امکان رسانه ای شدن آن وجود ندارد اما در بستر آموزش حقوق شهروندی و مسائلی که از سوی دادستانی قابلیت مطرح شدن را دارد، دفتر رسانه و ارتباطات دادگستری، همکاری لازم را با اصحاب رسانه خواهد داشت.

وی برگزاری پنج نشست خبری از ابتدای این جشنواره تاکنون و بازدید مسئولان عالی قضایی استان از رسانه‌های استان از جمله گام های برداشته شده در این جشنواره است و افزود:  بخش نقد از بخش های جدید اضافه شده به این جشنواره است که در راستای سند تحول و تعالی قوه قضائیه در حال انجام است.

دبیر دومین جشنواره عدلیه و رسانه در پایان با اشاره به تنوع این جشنواره در قالب‌های مختلف از عموم مردم به ویژه اصحاب رسانه، هنرمندان، فرهیختگان،نخبگان، اساتید، دانشجویان، جامعه قایی و حقوقی دعوت می‌شود، مشارکت فعال داشته باشند.

پایان پیام/الف

Add a Comment