بیش از ۹۰ درصد کشت پاییزه و بهاره چهارمحال و بختیاری منطبق با تغییر الگوی کشت است

مدیرکل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه طی سال زراعی جاری ۲۳ محصول زراعی در برنامه تغییر الگوی کشت گنجانده شده است، گفت: بیش از ۹۰ درصد کشت پاییزه و بهاره استان منطبق با الگوی تغییر کشت است.

بیش از ۹۰ درصد کشت پاییزه و بهاره چهارمحال و بختیاری منطبق با تغییر الگوی کشت است

به گزارش المپیاد فیزیک ایران از شهرکرد، حسین برزگر ظهر امروز در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری گفت: متناسب با تغییرات اقلیمی، نیازهای غذایی جامعه، وضعیت منابع پایه مانند آب و خاک ضرورت اجرای طرح تغییر الگوی کشت در کشور بیشتر شد.

مدیرکل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه طی سال زراعی جاری ۲۳ محصول زراعی در برنامه تغییر الگوی کشت گنجانده شده است، ادامه داد: بیش از ۹۰ درصد کشت پاییزه و بهاره استان منطبق با الگوی تغییر کشت است.

وی افزود: امسال با اجرای طرح تغییر الگوی کشت برای کشت دانه‌های روغنی، چغندرقند و غلات شامل گندم و جو خدمات ویژه‌ای به کشاورزان پرداخت شد تا مشوقی برای کشت محصولات اساسی برای کشاورزان و کاهش سطح زیر کشت این محصولات باشد.

برزگر اضافه کرد: کشت برنج را در برخی مناطق استان ممنوع و یا محدود کردیم و صرفا در زمین‌های کنار رودخانه اجازه کشت داده شد.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای طرح تغییر الگوی کشت در استان برنامه‌ جهش تولید در ۳۱ هکتار از دیم‌زارهای استان اجرا شد، عنوان کرد: همچنین توسعه کشاورزی قراردادی با کشت گندم در دستور کار قرار گرفت و کشت‌های متراکم شامل کشت‌های گلخانه‌های به ۸۰ هکتار افزایش یافت.

پایان پیام/۶۸۰۲۴

Add a Comment