معرفی برترین‌های بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در یزد

بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه گویی با معرفی نفرات برتر در استان یزد به کار خود پایان داد.

معرفی برترین‌های بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در یزد

به گزارش المپیاد فیزیک ایران در یزد، ویژه برنامه اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه گویی با حضور مسئولان ارشد استانی و ملی در یزد برگزار شد و و با معرفی و تجلیل نفرات برتر به کار خود پایان داد.

در ابتدای این مراسم پیام آیت الله محمدرضا ناصری یزدی امام جمعه یزد پخش شد که  وی در این پیام بیان کرده بود: « انسان متأثر از بیان است؛ زیرا خداوند متعال در کنار قدرت شنیدن و گفتن به نحوه و روش شنیدن و گفتن نیز توجه داشته و در اختیار انسان‌ها قرار داده است. در کنار همه مسائل، خداوند متعال احساساتی مانند زیبایی دیدن و شنیدن را به انسان داده که همیشه طالب آن باشد. بیان قضایا به اشکال مختلف، نوعی هنر است که نمونه آن را در داستان کربلا شاهد هستیم که توانسته این داستان را ماندگار کند و با اجرای آن در پرده‌های مختلف شاهد انتقال به نسل‌های مختلف باشیم».

در ادامه این مراسم نیز مهران فاطمی استاندار یزد، حامد علامتی، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سخنرانی کردند و به بیان ضرورت قصه گویی در جهان امروز پرداختند.

در پایان این مراسم نیز نفرات برگزیده معرفی شدند و در بخش جستار‌نویسی نفر سوم آسیه رحمتی از استان خوزستان با اثر راز‌های قصه‌گویی، نفر دوم؛ پروانه کیانیان از استان تهران و نفر اول؛ فاطمه احمد‌زاده از استان یزد با اثر « جوی عسل» بودند.

برگزیدگان علمی بخش پایان‌نامه نیز معرفی شدند که مقام سوم به راضیه خدایی از استان لرستان، مقام دوم نیز به زهرا برجی از استان قزوین و مقام اول به آفرین پنهانی از استان لرستان رسید.

در بخش کتاب نیز مقام دوم به مهدی‌آرایی از استان یزد با کتاب « چلچراغ قصه‌گویی»، مقام اول به زهرا پردل از سیستان و بلوچستان با عنوان « پیکر گردانی» رسید.

بخش مقاله نیز نفرات برتر خود را شناخت که مقام سوم، زهرا جهانی و شیوا ابراهیمی از استان خراسان رضوی، مقام دوم، سارا نادری و لایق رحمانی از استان کرمانشاه و مقام اول نیز مینا فراهانی و مریم غیاث آبادی از استان مرکزی بودند.

در بخش پادکست نیز شیرین اسدی، طناز همت، سید عباس علی محسنی، مریم خلجی، مصطفی حدادی، آریانا طاهر خوانی، محمد‌امین طا‌ها خوانی، نیما پارسا، سمیه بافقی، مائده حمیدی، مریم دهستانی، محمد سپه بنه، مطهره سادات رکن الدینی، ترنم غوغایی، زهرا یکه بلوا، اسرا قمی، زهی مختارپور به عنوان برگزیدگان انتخاب شدند.

بخش نوجوانان ملی نیز فاطمه محمدی از استان قزوین، آرزو نیک زاد از استان اصفهان و زهرا جمشیدی از استان کرمانشاه به عنوان نفرات برگزیده و ترنم رازقی نیز از استان قم به عنوان شایسته تقدیر انتخاب شدند.

در بخش آیینی سنتی نوجوان نیز ایمان قاسمی از استان اصفهان، درسا نیکویی از استان خراسان رضوی و محمد مهدی مرادی از استان مازندران به عنوان نفرات برگزیده و سبحان نصیری از استان سیستان و بلوچستان نیز به عنوان شایسته تقدیر انتخاب شدند.

همچنین در بخش آیینی بزرگسالان نیز سید مهرداد کاووسی حسینی از استان همدان رتبه اول، پویا بازرگان از استان کرمانشاه رتبه دوم و فاطمه زارعی از استان گیلان و آتنا بیات از استان مرکزی به عنوان نفرات سوم مشترک انتخاب شدند و حسین غلامی از استان مازندران نیز به عنوان شایسته تقدیر انتخاب شد.

در بخش ملی بزرگسال نیز مهدیه کشوری مقدماز یزد رتبه اول، معصومه شهریاری از استان گلستان رتبه دوم، علیرضا روشن ضمیر از خوزستان رتبه سوم و عصمت نصیرزاده از خراسان رضوی نیز به عنوان اثر شایسته تقدیر انتخاب شدند.

در بخش بین الملل نیز مائوریسیو پاتینو از کشور کلمبیا رتبه اول، سوسن حیاتی از کشور ایران و استان بوشهر، شادی پکزاد از کشور ایران و آذربایجان غربی به عنوان رتبه های اول تا سوم انتخاب شدند و نور اظهر اسحاق نیز از کشور مالزی به عنوان اثر شایسته تقدیر انتخاب شد.

در بخش پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها نیز علی اصغر اسپرهم از استان فارس و اشرف ابراهیمی از استان یزد به عنوان قصه گویان برتر انتخاب انتخاب شدند.

پایان پیام/م

Add a Comment